Valimiz Sn. Enver Ünlü, Karakoyunlu İlçemizde gerçekleştirdiği programlarına Karakoyunlu Kaymakamlığı ziyareti ile başladı. Valimiz, ziyaretinde Karakoyunlu Kaymakamı Kamil Güzel ve İl Jandarma Komutanı Hakan Başakçı'dan ilçenin asayiş ve genel güvenliği hakkında bilgiler aldı.
Valimiz, Kaymakamlık ziyaretinin ardından beraberindeki heyetle birlikte Karakoyunlu Aile Destek Merkezinde (ADEM) vatandaşlarımızla buluştu. Valimiz ADEM'de kadınlarımızın ürettiği el emeği göz nuru olan ürünleri inceleyip, ''Emeğini katma değere dönüştürmüş kadınlarımızın ekonomiye katılımını fevkalade önemli buluyorum.‬'' dedi.
Valimiz, ADEM'den ayrıldıktan sonra muhtarlık seçimi sebebiyle taraflar arasında kavga olayı yaşanılan Aşağı Alican Köyünde alınan güvenlik tedbirlerini yerinde inceledi. Valimiz burada yaptığı açıklamada, ''İlimizin güvenliği ile vatandaşlarımızın huzuru ve geleceği asla taviz vermeyeceğimiz konuların başında geliyor.'' dedi.
Karakoyunlu'da sürdürdüğü temaslar kapsamında hudut kartallarını da unutmayan Valimiz, Alican Sınır Takım Karakolu’nu ziyaret ederek burada görevli askerlerimizle bir araya geldi. Valimiz, bir süre sınır hattında incelemelerde bulundu ve askerlerimize görevlerinde kolaylık diledi.